טלפון: 050-6690727 | אימייל: noanh1@gmail.com

הקשר בין יום המורה לחנוכה

לכבוד יום המורה אני רוצה לספר על מורה אחת ששינתה את מסלול חיי, שמה יערה מצליח והיא הייתה המורה הראשונה שלי בביה"ס היסודי נוף ים באשקלון.
כיתה ב' אני עולה חדשה מארגנטינה, חג החנוכה הגיע והמורה ביקשה להביא לכיתה סופגניות למסיבת חנוכה. אבל מה לעשות שאצלנו לא הכירו את המילה (אצלנו קוראים לזה פונצ'קס). אמא שלי רצה לשכנים גם הם עולים מארגנטינה. הבן שלהם היה בכיתה א' וממנו ביקשו להביא פלפלים (מאוחר יותר התברר שהם הכינו נרות בתוך הפלפלים), השכנה המקסימה שלנו החליטה ש "כנראה מכינים סלט בביה"ס ומה שהמורה ביקשה ממני הן לא סופגניות אלא זוג עגבניות.
אז כן, תארו לכם אותי מגיעה למסיבת חנוכה עם שתי עגבניות בתיק.                        כל ילדי כיתה ב' התכנסו באולם גדל לחגוג. אני זוכרת במדויק היכן ישבתי.  המסיבה החלה, שירים, שמחה עד שניתן האות להוציא את הסופגניה מהתיק.. ואני ילדה קטנה עולה חדשה אבל לא מטומטמת. אני רואה מה הילדים האחרים מוציאים מהתיק ויודעת מה לי יש שם…

ואז באותו הרגע ממש… ראיתי את יערה מצליח המורה האהובה שלי רצה אלי עם הסופגניה שלה! ובעצם מצילה אותי ממה שהיה יכול להסתיים באסון חברתי. יש רגעים בחיים שפשוט לא שוכחים לעולם.

היום בדיעבד אני יודעת לומר שזה היה הרגע בו בחרתי באופן בלתי מודע להיות מורה, ללמד, להיות "יערה מצליח" בשביל התלמידים שלי ומאוחר יותר המטופלים שלי… להיות זו שרואה, ששמה לב שיודעת לעשות או לומר את הדבר הקטן שמשנה למישהו את מסלול חייו….

השנה זכיתי לפגוש את יערה… נסעתי לבקר אותה בביתה בתל אביב ולספר לה את הסיפור שלי, שלה. ההתרגשות הייתה גדולה וגם עכשיו כשאני כותבת ההתרגשות עדיין מפעמת בתוכי…

אז יום המורה שמח ליערה ולכל מי שעושה למען אחרים… ובתאבון… חג שמח

 

תגובה אחת

  1. איציק וילק ב- 11 בדצמבר 2017 בשעה 18:42

    רק עולה חדש יבין באמת….. פוסט מקסים שמזכיר את ימי ילדותנו כעולים חדשים.
    מדהים שאת זוכרת את זה ומראה דווקה בימים אלו של מאבק על תנאי העסקתם של המורים כמה הם חשובים בחיים.

    גילוי נאות: נועה היא אחותי

השאר תגובה